Obsługa czatu

Czym jest czat?
Czat to aplikacja internetowa, która pozwala na wymianę tekstu oraz obrazków. Umożliwia rozmowę w czasie rzeczywistym (na żywo) między dowolną ilością osób. Nasza szkoła korzysta z usług portalu www.polfan.pl. Dostępna jest również aplikacja mobilna pozwalająca na korzystanie z czatu z poziomu telefonu/tabletu. 
 

Jak połączyć się z czatem przez program ICeQ?
Aby połączyć się z czatem, musisz najpierw uruchomić program. Jeśli jeszcze nie został zainstalowany na Twoim komputerze, instrukcję jak to zrobić znajdziesz w tym dziale. Po uruchomieniu postępuj zgodnie z instrukcjami:

1. Musisz skonfigurować najpierw program tak, aby współpracował z portalem Polfan.pl. Poprawną konfiguracją znajdziesz poniżej.
 2. Kiedy masz skonfigurowany program ICeQ, wpisz w tym polu swój nick, jaki zarejestrowany został przez Ciebie wcześniej w portalu Polfan.pl Jeśli jeszcze go nie masz, w tym dziale znajdziesz instrukcję jak zarejestrować nick.
3. Podaj hasło, które ustalone zostało przy rejestracji nicka.
4. Podaj nazwę pokoju. Nazwa naszej Wielkiej Sali to: Wielka_Sala_Veni.
Teraz możesz kliknąć OK, a wtedy znajdziesz się w Wielkiej Sali. W razie problemów z wejściem na czat, napisz maila na dyrekcja@smic.pl.
 

Jak się zalogować na portalu Polfan.pl i zarejestrować swój nick?
Aby zarejestrować się na portalu wejdź na stronę www.polfan.pl. Twoim oczom ukaże się strona główna. Postępuj wedle poniższych instrukcji.

1. W prawym górnym rogu znajduje się przycisk ‘Zarejestruj się’.
2. Postępuj zgodnie z tym, o co prosi Cię strona. W pierwszej kolejności podaj nick którym chcesz się posługiwać na czacie. Następnie uzupełnij formularz o hasło oraz mail na który przyjdzie link aktywujący (koniecznie trzeba go później aktywować).
3. Poniżej uzupełniasz informacje które będą ogólnodostępne na Twoim profilu. Nie musisz umieszczać tam swoich prawdziwych danych ani informacji. Liczymy na Twoją kreatywność.
4. Po wypełnieniu wszystkich rubryk, kliknij ‘zarejestruj”. Na mail podany w rejestracji automatycznie przyjdzie link aktywujący Twoje konto. 
 

Jak wejść na czat?
Aby wejść na czat, potrzebujesz programu ICeQ. Najlepiej by było, aby korzystać z nicka który zarejestrowało się na stronie www.polfan.pl . Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj resztę materiałów w tym dziale. 
 

Jak zainstalować program ICeQ?
Aby zainstalować program do obsługi czata, musisz go najpierw pobrać. Możesz to zrobić klikając tutaj. Kiedy pobierzesz program (ICeQ 5.14), uruchom instalkę i postępuj wedle instrukcji na ekranie.