Klub Pojedynków - poradnik
Alexandra Sloan | 19 października 2019 22:03

Drodzy Uczniowie,

Przedstawiam Wam krótki poradnik dotyczący zajęć Klubu Pojedynków. Jest on przeznaczony głównie dla osób, które po raz pierwszy mają styczność z pojedynkami na czacie. Jako, iż jest to dosyć długi poradnik, znajdziecie go w rozwinięciu newsa (czytaj dalej…).

prof. Alexandra Sloan-Belikov

Na pierwszych zajęciach zauważyłam, że połowa z Was korzystała z telefonu komórkowego. Rozumiem ten postęp technologii, ale w tym momencie mamy, że tak napiszę, przestarzały system. Zapewniam, że Dyrekcja pracuje nad unowocześnieniem tego systemu, a efekty, miejmy nadzieję, zobaczymy już w niedługim czasie. Póki co, teraz korzystamy z programu ICeQ 5.05 (do pobrania tutaj), który działa wyłącznie na komputerze.

Dlaczego akurat ICeQ 5.05? Jest to aplikacja, z której głównie korzystają czarodzieje, by grać w Quidditcha lub pojedynkować się. Głównie dlatego, że jest możliwe szybsze odliczanie od 3 do 0 po rzuceniu zaklęcia (w innych programach takie odliczanie jest spowolnione).

Czy posiadanie ICeQ 5.05 jest obowiązkowe? Nie jest. Jednak od tego roku szkolnego Klub Pojedynków ma charakter obowiązkowego przedmiotu. By zaliczyć ten przedmiot, wystarczy odbyć 3 walki, aby uzyskać ocenę Okropny. Na ocenę Wybitną należy wziąć udział w więcej niż 10 walkach.

Ratunku, tekst na 5.05 mi ucieka! Co zrobić?! Wystarczy mieć włączone 2 ICeQi (5.05 i 5.14), ale wtedy trzeba być na różnych nickach. Na ICeQ 5.14 możesz obserwować przebieg walki (wtedy tekst nie ucieka), a na 5.05 walczysz.

Co to jest autozamiana? Autozamiana jest to magiczna funkcja, dzięki której możesz zamienić, np. literę q na dowolne zaklęcie (np. q -> PETRIFICUS TOTALUS). Czyli najprościej mówiąc, jak wyślesz q, to na czacie zamiast q pojawi się PETRIFICUS TOTALUS. Autozamianę znajdziecie w zakładce dodatki, w górnym menu czata.

Jak walczymy? Nic trudnego, wystarczy bystry wzrok i szybki refleks. Należy przede wszystkim użyć zaklęć, które są dostępne w TYM SPISIE. Innych zaklęć nie będę brała pod uwagę. Zaklęcia muszą być napisane wielkimi literami. Wyżej wymieniony spis uwzględnia podział zaklęć na słabe i mocne. Aby wygrać walkę, należy: rzucić dwa słabe zaklęcia, jeden słaby i jeden mocny lub jeden mocny. Poniżej podaję przykłady walki:

Harry Potter: <wchodzi na podest, prezentuje różdżkę i kłania się przed swoim przeciwnikiem>

Ron Weasley: *wchodzi na podest, wyciąga różdżkę i kłania się*

Sędzia: Gotowi?

Harry Potter: Tak.

Ron Weasley: Tak!

Sędzia: 3

Sędzia: 2

Sędzia: 1

Sędzia: 0

Sędzia: START!

Ron Weasley: EXPULSO!

Ron Weasley: 3

Ron Weasley: 2

Harry Potter: PROTEGO!

Zaklęcie Rona nie trafia w Harry’ego, gdyż zostało rzucone zaklęcie tarczy. Walka jest kontynuuowana.

Harry Potter: COLAPHUS!

Harry Potter: 3

Harry Potter: 2

Harry Potter: 1

Harry Potter: 0

Brak reakcji ze strony Rona, więc zaklęcie go dosięgnęło. Walka dalej trwa, gdyż Colaphus jest zaklęciem słabym. Walka zakończy się, gdy Rona trafi drugie zaklęcie – słabe albo mocne.

Harry Potter: PETRIFICUS TOTALUS!

Harry Potter: 3

Harry Potter: 2

Harry Potter: 1

Harry Potter: 0

Walka została zakończona. Harry Potter otrzymuje 30 punktów za użycie kombinacji słabe + mocne zaklęcie.

Nie mam komputera, a żeby zdać z Pojedynków, muszę na telefonie walczyć. Ciężka sprawa, ale nie można mieć wszystkiego. Niestety na telefonie nie ma możliwości odliczania. Póki co, w fazie testowej jest jeszcze jedna metoda - zamiast standardowego odliczania po rzuceniu zaklęcia, przeciwnik musi zareagować w ciągu 3 sekund. Jeśli nie będzie odpowiedzi z jego strony, to wtedy możemy mówić, że zaklęcie zostało trafione.

Ile punktów można zdobyć za pojedynek? Maksymalnie 30 punktów, lecz zależy to od jego efektywności. Uczeń, który rzuci jedno silne zaklęcie, otrzyma mniej punktów niż osoba, która rzuci dwa słabe. Przegrany otrzymuje punkty w zależności od tego, jaki był jego udział w tej walce.

 

Mam nadzieję, że ten poradnik pomógł wam rozwiać wątpliwości i przyjdziecie przygotowani na najbliższe zajęcia. W razie pytań – zapraszam do kontaktu.

 


Punkty:
Opiekun: prof. Arsen McGreen
Prefekt: Audrey Vide
Prefekt: Maksymilian Glauver


Punkty:
Opiekun: prof. Sophie Blood
Prefekt: Alison Goodman
Prefekt: Felix Seweryn Miller


Punkty:
Opiekun: prof. Xaville McTireliath
Prefekt: Rivenya Dragonstone
Prefekt: Lucas Pritchard


Punkty:
Opiekun: prof. William Winslow-Burke
Prefekt: Amanda Otwitch
Prefekt: Lexa Smith

Prefekci Naczelni
Trishia Steven
Ivy Sparks