Podstawy Świata Magii

Co zrobić, jeśli chcę założyć własną szkołę magii?
Większość nowych w Świecie Magii osób od razu chciałaby zostać dyrektorami, prowadzić własną szkołę lub inną organizację. Najlepiej jednak skończyć najpierw szkołę magii, mieć doświadczenie nauczycielskie i po prostu spędzić trochę czasu w Świecie Magii, by zobaczyć jak działa. Aby stworzyć szkołę potrzeba umiejętności nie tylko "magicznych" ale także wiedzy o tym, jak stworzyć stronę internetową. 

 

Jak działa Świat Magii?
Świat Magii to sieć szkół magii współpracujących (i konkurujących) ze sobą, a także innych organizacji, takich jak gazety, Ministerstwa Magii itd.
Niegdyś organizacji innych niż szkoły magii było wiele, teraz opieramy się niestety głównie na szkołach. Wszystkie z nich, oparte są na tekstowych czatach.
 

Kim są nauczyciele?
Nauczycielem powinna zostać osoba, która jest w Świecie Magii już stosunkowo długo (u nas wymagane minimum to 3 lata) i posiada wiedzę z zakresu swojego przedmiotu oraz umiejętności praktyczne (nauczycielskie).
 

Kim są uczniowie?
Uczniów można podzielić na dwa typy: osoby nowe w Świecie Magii, które po raz pierwszy kończą magiczną edukację oraz osoby, które po prostu wolą funkcję ucznia od posady nauczyciela. 
 

Po co to robimy?
Świat Magii jest formą rozrywki dla fanów Harry'ego Pottera i całego świata, który stworzyła J. K. Rowling. Dzięki niemu można poznać nowych ludzi z całej Polski, którzy mają podobne zainteresowania i lubią spędzać czas w ciekawy sposób. 
 


Punkty:
Opiekun: prof. Arsen McGreen
Prefekt: Audrey Vide
Prefekt: Maksymilian Glauver


Punkty:
Opiekun: prof. Sophie Blood
Prefekt: Alison Goodman
Prefekt: Felix Seweryn Miller


Punkty:
Opiekun: prof. Xaville McTireliath
Prefekt: Rivenya Dragonstone
Prefekt: Lucas Pritchard


Punkty:
Opiekun: prof. William Winslow-Burke
Prefekt: Amanda Otwitch
Prefekt: Lexa Smith

Prefekci Naczelni
Trishia Steven
Ivy Sparks