Oferta Edukacyjna - XI Wakacyjna Szkoła Magii

Oferta przedmiotowa

Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie oferuje następującą pulę przedmiotów:

Astronomia

Eliksiry

Historia Magii

Językoznawstwo

Latanie na Miotle

Mugoloznawstwo

Numerologia

Obrona przed Czarną Magią

Opieka nad Magicznymi Stworzeniami

Starożytne Runy

Transmutacja

Wiedza o HP

Wróżbiarstwo

Zaklęcia i Uroki

Zielarstwo

Ponadto, oferujemy również cotygodniowe spotkania Klubu Pojedynków, które nie są obowiązkowe, jednak uczestnictwo w nim wiąże się z pewnymi nagrodami (opisanymi poniżej, we fragmencie zatytułowanym Wymagania klasyfikacyjne). W tym semestrze zorganizowana zostanie również Szkolna Liga Quidditcha. 

Konkursy w Wielkiej Sali

W każdy poniedziałek, wtorek i środę na 30 minut przed rozpoczęciem się zajęć, w Wielkiej Sali odbędzie się jeden konkurs umożliwiający zdobycie szereg różnych nagród. Konkursy na każdy dzień będą ogłaszane na bieżąco, a organizowane będą przez Dyrekcję, Kadrę Profesorską, Opiekunów Domów, Prefektów Naczelnych i Prefektów Domów. 

Rozrywka

W tym roku szkolnym, jak podczas każdej Wakacyjnej Szkoły Magii, nasza szkoła organizować będzie swego rodzaju duże wydarzenie, które zakłada udział innych szkół. Więcej szczegółów na ten temat podczas rozpoczęcia roku szkolnego.

Ramy czasowe

Wakacyjna Szkoła Magii przewidziana jest na 9 tygodni. W ciągu tych 9 tygodni musi odbyć się minimum 8 lekcji z każdego przedmiotu. Jeśli jakaś lekcja nie odbyła się, niezależnie od powodu, musi zostać odrobiona. 

Wymagania klasyfikacyjne

Ukończenie Wakacyjnej Szkoły Magii jest równoznaczne z ukończeniem pierwszej klasy w normalnym trybie edukacyjnym. Aby zdać Wakacyjną Szkołę Magii, wymagane jest zaliczenie minimum 12 z 15 przedmiotów i pomyślne zdanie podsumowującego egzaminu. Uczniowie, którzy aktywnie uczestniczyć będą zarówno w Klubie Pojedynków jak i Szkolnej Lidze Quidditcha, będą zobligowani do zdania zaledwie 10 przedmiotów (oraz zdania egzaminu). 


Punkty:
Opiekun: prof. Alan Moonstone
Prefekt: -
Prefekt: -


Punkty:
Opiekun: prof. Sophie Blood
Prefekt: -
Prefekt: -


Punkty:
Opiekun: prof. Xaville McTireliath
Prefekt: -
Prefekt: -


Punkty:
Opiekun: prof. Alexandra Sloan-Belikov
Prefekt: -
Prefekt: -

Prefekci Naczelni
-
-